Letní vzdělávání v ZŠ a MŠ Deblín

Letní vzdělávání v ZŠ a MŠ Deblín

Díky projektu, na kterém spolupracuje Liga komunitních škol a nadace Open Society Fund, proběhlo na ZŠ a MŠ Deblín, okres Brno-venkov, vzdělávání celého pedagogického týmu.

V srpnu 2019 v přípravném týdnu se všichni učitelé, asistenti a vychovatelé naší školy i mateřských školek zúčastnili školení Typické projevy dětí s ADHD - jak je chápat a jak na ně správně reagovat.

Víme o tom, že s dětmi s ADHD je velmi specifická práce, která je pro nás u některých dětí opravdu výzvou. Proto jsme jíž delší dobu hledali kvalitní seminář zaměřený právě na přístup k těmto dětem. Všichni pedagogové ocenili zkušenosti lektorky Mgr. Markéty Dobiášové, seminář byl zaměřený především na praktické nápady a doporučení.

Zaujal nás popis, jak funguje mozek dětí s ADHD, jak s nimi komunikovat, jak řešit nenadálé situace a konflikty se spolužáky. Také využití medikace a jejích pozitivních a negativních dopadů. Lektorka svůj výklad vždy doplňovala o příklady z praxe, školení bylo postavené na dotazích našich pedagogů.

Celkem bylo proškoleno 42 pedagogických pracovníků školy a školek, včetně vedení školy, asistentů a pracovníků školního poradenského pracoviště, tedy speciální pedagožky, výchovné poradkyně atd.

Na závěr školení proběhly diskuse a paní učitelky domluvily přímo s lektorkou kroužek pro tyto děti na nácvik emočních dovedností přímo v naší škole. O kroužek je velký zájem a v současné době již probíhá.

 

Mgr. Iveta Štamberová (dříve Kosová)

Ředitelka ZŠ a MŠ Deblín